Motions-OL Uddevalla OKti 2010-06-15 22:36
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



LÄTT Grön  (2) 1540 m                      

    1          Arvid Janten              99     2 Herrestads AIF               16:11 B        
    2          Lova Nicklasson           99     2 Uddevalla OK                 38:41          



LÄTT Vit  (10) 3070 m                      

    1          Alex Karlsson             99     2 Uddevalla OK                 40:54 B        
    2          Malin Römmö               99     2 Uddevalla OK                 41:51 B        
    3          Jyrki Römmö               99     2 Uddevalla OK                 41:54 B        
    3          Katrina Römmö             99     2 Uddevalla OK                 41:54 B        
    5          Karl Eriksson             99     2 Uddevalla OK                 49:24 B        
    6          Sofia Janten                     2 Herrestads AIF               53:14 B        
    7          Christoffer Karlsson      99     2 Uddevalla IS                 59:17          
    8          IngaLill Grund            99     2 OK Roto                    1:30:32          
    9          Annika Broberg            99     2 OK Roto                    1:30:33          

               Lillemor Hallin           99     6 OK Landehof               Ej godk.          



LÄTT Vit-Lång  4600 m                      

    1          Nina Bejbom                      2 Uddevalla OK                 41:26 B        
    2          Göran Berggren            99     2 Ljungskile FK                47:12 B        
    3          karin Westphal            99     2 Herrestads AIF             1:10:50          



MEDEL Gul  (10 3360 m                      

    1          Moa Gustafsson            99     2 Uddevalla OK                 27:53 B        
    2          Lasse Berndes             99     2 Uddevalla OK                 40:42          
    3          Håkan Samuelsson                 2 Uddevalla OK                 47:30          
    4          Kerstin Fredriksson       99     2 Ljungskile FK                47:49          
    5          Gunnar Larsson            99     2 Uddevalla IS                 51:08          
    6          Bror Svensson             99     2 Uddevalla IS                 52:24          
    7          Lena Wasshede             99     2 Uddevalla OK                 55:24          
    8          My Magnusson                     2 Stenungsunds OK              56:28          
    9          Signe Nyman               99     2 Uddevalla IS                 58:22          

               Barbro Svensson           99     2 Uddevalla IS              Ej godk.          



SVÅR Röd  (19) 4340 m                      

    1          Paul Magnusson                   2 Stenungsunds OK              40:35 B        
    2          Lars Ljungberg            99    20 Trollhättans SOK             48:18 B        
    3          Håkan Larsson             99     2 Uddevalla OK                 51:22 B        
    4          Anders Johansson                12 OK Tisaren                   54:36          
    5          Börje Paulsson            99     2 Uddevalla IS                 55:13          
    6          Tony Grantz               99     2 Ljungskile FK                55:20          
    7          Per-Arne Källén           99     2 Uddevalla OK                 56:16          
    8          Ulf Björkdahl             99     2 Herrestads AIF               57:50          
    8          Johnny karlsson                  2 Uddevalla OK                 57:50          
   10          Lise-Lott Nyman           99     2 Uddevalla IS               1:03:39          
   11          Dick Nyman                99     2 Uddevalla IS               1:03:40          
   12          Sven-Erik Grund           99     2 OK Roto                    1:06:11          
   13          Eva Karlsson                     2 Uddevalla OK               1:06:56          
   14          Roland Mattson            99     2 OK Skärmen                 1:07:18          
   15          Göte Natliensson          99     2 Ljungskile FK              1:10:33          
   16          Jan-Ove Holmberg          99     2 Herrestads AIF             1:21:54          

               Linnea Gustafsson         99     2 Uddevalla OK              Ej godk.          
               Maria Grund               99     2 OK Roto                   Ej godk.          
               Wisslander Robert         99     2 OK Skärmen                  maxtid